ERASMUS + Personel Hareketliliği

Hareketliliğe dahil olacak iki ülkeden en az birinin AB üye ülkesi olması gerekir. Türkiye henüz üye olmadığı için gidilecek ya da personel davet edilecek ülkenin mutlaka AB üyesi ülkelerden olması gerekmektedir.

Hareketlilikten faydalanmak isteyen personelin başvuru sırasında el kitabında asgari şartların dikkate alınması suretiyle hazırlanan bir öğretim/eğitim anlaşması sunmuş olması gerekmektedir ( Staff Mobility Agreement -teaching/ Training).Personel hareketliliği gerçekleştirmek isteyen personelin Türkiye’de EÜB sahibi bir yükseköğretim kurumunda tam/yarı zamanlı olarak istihdam edilmiş ve o kurumda fiilen görev yapmakta olan personel olması gerekir. Yükseköğretim kurumunda istihdam edilmiş olan personel için kadro şartı aranmaz, yükseköğretim kurumu ile arasında sözleşme olan personel faaliyetlerden faydalanabilir. Hizmet alımı yolu ile yükseköğretim kurumunda istihdam edilen personel ile yükseköğretim kurumu arasında sözleşme olmadığından bu kişiler personel hareketliliğinden faydalanamaz.

Detaylı bilgi  için lütfen Personel Hareketliliği rehberini inceleyiniz.

2017-2018 Erasmus+ Personel Hareketliliği Rehberi

Gerekli Fromlar:

ERASMUS Aday Personel Başvuru Formu

Erasmus+ Staff Mobility agreement_teaching

Erasmus Staff mobility agreement_training

Erasmus Personel Anlaşma Listesine Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz:

Erasmus+Personel Anlaşma Listesi-2017

 

Günlük Hibe Miktarları (2017-2018 Akademik Yılı)

 

Ülke Grupları Hareketlilikte gidilen ülkeler Günlük hibe miktarları (€)

Grup A

Danimarka, İrlanda, Hollanda, İsveç, Birleşik Krallık

144

Grup B

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs Rum Kesimi, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Romanya, İsviçre, Türkiye

126

Grup C

Makedonya, Almanya, Letonya, Malta, Portekiz, Slovak Cumhuriyeti, İspanya

108

Grup D

Hırvatistan, Estonya, Litvanya, Slovenya

90

.