DUYURU

2016-2017 Akademik Yılı Erasmus+ Personel Hareketliliği Başvuru Sonuçları

25.10.2016  tarihinde üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Web Sayfasında 2016-2017 Erasmus+ Personel Hareketliliği başvuru ilanı yayınlanmış olup Eğitim Alma için başvuru süresi 19.12.2016 tarihi saat 17.00’da, Ders Verme başvuru süresi 16.01.2017 tarihi saat 17.00’da  sona ermiştir.

2016-2017 Akademik Yılı Erasmus+ Personel Hareketliliği programına 8 aday Eğitim Verme Hareketliliği için 8 aday ise Eğitim Alma Hareketliliği için başvurmuştur.

SEÇİLME KRİTERLERİ:

Erasmus+ Ana Eylem 1: Bireylerin Öğrenme Hareketliliği, Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği, 2016 Dönemi, Yükseköğretim Kurumları için El Kitabı (sayfa 28-36) personel hareketliliği ile ilgili tüm seçime ilişkin temel ilkeler dikkate alınmıştır. Bunun yanı sıra, Rektörlükçe Kayıt altına alınan seçim kriterlerine göre sonuçlandırılması için Erasmus Hareketliliği Komisyonu önceki yıllarda da kullanılan puanlama sisteminden de yararlanarak değerlendirmeler yapmıştır.

Değerlendirmede kullanılmış olan puanlama sistemi aşağıdaki gibidir;

  •  a)   Daha önce faydalanmamış (35 puan) personele öncelik verilmeli    
  •   b)Daha önce faydalanmamış bölüm/birimlere (15 puan) öncelik verilmeli    
  •   c)Daha önce gidilmemiş ülke (15 puan) öncelik verilmeli  
  •   d) Daha önce gidilmemiş kurumlara (35 puan) öncelik verilmeli

Adaylar bu kriterlere göre puanlandırıldığında eşit puanlar ortaya çıkmakta ve sıralama için ek kriter ihtiyacı doğmaktadır. Bu durumda, daha önce Erasmus Ders Verme veya Ders Alma Hareketliliklerinden yararlanmış olup olmadıklarına,yararlandılarsa kaç kere yararlandıklarına bakılmış ayrıca fakülte bazında katılım sayıları da göz önüne alındığında katılım sayısı az olan fakültelere öncelik tanınmıştır. Daha önceki yıllarda  Erasmus Ders Verme veya Eğitim Alma Hareketliliklerinden yararlanan personellerimize – 10 puan uygulanmıştır.

Erasmus Hareketliliği Komisyonu Erasmus+ Ders Verme Hareketliliğine başvuru yapan 8 adaydan 7 adayın  Erasmus Personel Eğitim Alma Hareketliliği için başvuran 8 adaydan 4 adayın ilgili programa katılmalarını uygun bulmuştur.

2016-2017 Akademik Yılı Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği Sonuçları İçin Tıklayınız..

2016-2017 Akademik Yılı Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği Sonuçları İçin Tıklayınız..

HAREKETLİLİĞE BAŞLAMADAN EVVEL ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİNE TESLİM EDİLECEK BELGELER :

  • Eğitim Alma ve Ders Verme Hareketliliği Sözleşmesi ( Vizenizi aldıktan sonra   hibe sözleşmenizi 2 nüsha olarak ofiste imzalayacaksınız. Hal hazırda vizesi olanların ise Hareketliliğe başlamadan 15 gün once evraklarını ofise teslim etmeleri gerekmektedir.)  
  •  Pasaportun Vizeli sayfa fotokopisi
  • Seyahat biletine ilişkin fatura

HAREKETLİLİKTEN DÖNÜLDÜĞÜNDE ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİNE TESLİM EDİLECEK BELGELER:

1. Gidilen kurumdan alınmış olan Katılım Sertifikası (Hareketliliğinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini içeren imzalı mühürlü bir belge, en az 8 saat ders vermek ve eğitim almak gerekmektedir.)

2. Başvuru sırasında teslim edilen Teaching/Training Agreement’lerin orjinal ıslak imzalı hali

3. Online Rapor Formu

4. Seyahate ait belgeler:

  • Kullanılan bilet/biletlerin orijinali (Giderken uçuşun ön rezervasyon bilgisi sunulmuşsa, dönüşte biletin faturası ibraz edilmeli.)
  • Uçuş kartlarının orijinalleri

 

 

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ERASMUS + Personel Hareketliliği

Hareketliliğe dahil olacak iki ülkeden en az birinin AB üye ülkesi olması gerekir. Türkiye henüz üye olmadığı için gidilecek ya da personel davet edilecek ülkenin mutlaka AB üyesi ülkelerden olması gerekmektedir.

Hareketlilikten faydalanmak isteyen personelin başvuru sırasında el kitabında asgari şartların dikkate alınması suretiyle hazırlanan bir öğretim/eğitim anlaşması sunmuş olması gerekmektedir ( Staff Mobility Agreement -teaching/ Training).Personel hareketliliği gerçekleştirmek isteyen personelin Türkiye’de EÜB sahibi bir yükseköğretim kurumunda tam/yarı zamanlı olarak istihdam edilmiş ve o kurumda fiilen görev yapmakta olan personel olması gerekir. Yükseköğretim kurumunda istihdam edilmiş olan personel için kadro şartı aranmaz, yükseköğretim kurumu ile arasında sözleşme olan personel faaliyetlerden faydalanabilir. Hizmet alımı yolu ile yükseköğretim kurumunda istihdam edilen personel ile yükseköğretim kurumu arasında sözleşme olmadığından bu kişiler personel hareketliliğinden faydalanamaz.

Detaylı bilgi  için lütfen Personel Hareketliliği rehberini inceleyiniz.

2016-2017 Erasmus Personel Hareketliliği Rehberi

Gerekli Fromlar:

ERASMUS Aday Personel Başvuru Formu

Erasmus+ Staff Mobility agreement_teaching

Staff mobility agreement_training-2016

Erasmus Personel Anlaşma Listesine Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz:

Erasmus+Personel Anlaşma Listesi-2016

Günlük Hibe Miktarları (2016-2017 Akademik Yılı)

 

Ülke Grupları Hareketlilikte gidilen ülkeler Günlük hibe miktarları (€)

Grup A

Danimarka, İrlanda, Hollanda, İsveç, Birleşik Krallık

144

Grup B

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs Rum Kesimi, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Romanya, İsviçre, Türkiye

126

Grup C

Makedonya, Almanya, Letonya, Malta, Portekiz, Slovak Cumhuriyeti, İspanya

108

Grup D

Hırvatistan, Estonya, Litvanya, Slovenya

90

.