Doğuş Üniversitesi, kar amaçlı olmayan Doğuş Eğitim Vakfı himayesinde uluslar arası standartlarda eğitim sağlamak amacıyla 9 Temmuz 1997 yılında kurulmuştur.

Doğuş Üniversitesinde Erasmus Öğrencisi nasıl olabilirim?

Erasmus öğrencisi olmak isteyenler kendi üniversitelerinin Uluslararası İlişkiler ofisi ile mevcut ikili anlaşma yapılan üniversiteleri kontrol etmeli ve Ofis tarafından ilan edilen tarihler arasında online başvuru yapmaları gerekmektedir.

Üniversite İstanbul’un Asya yakasının Kadıköy semtinde güvenli ve çok kültürlü bir bölgede bulunmaktadır.

Her programdaki zorunlu ve seçmeli dersler öğrencilerin ana dalları ile değişik alanlarda tecrübe kazanmalarını sağlamaktadır.

Doğuş Üniversite’sinde öğretim dili İngilizcedir. Bununla birlikte Üniversite’de birkaç eğitim programı da Türkçe olarak yapılmaktadır. İkinci bir dil öğrenmek isteyen öğrenciler ayrıca çeşitli seviyelerde verilen Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Çince ve Japonca dil kurslarına da başvurabilmektedirler.

Doğuş Üniversitesin de birçok öğrenci kulübü bulunmaktadır. Bu kulüp çalışmalarına tiyatro ve müzik gösterileri, konferanslar, paneller, müzakereler ve seminerler de dahildir.

Doğuş Üniversitesi öğrenci kulüpleri ise: Erasmus Öğrecni Kulübü, Aikido Kulübü, Bilgi ve Teknoloji Kulübü, Fitness Kulübü, Briç Kulübü, Dans Kulübü, Açık Hava Sporları Kulübü, Edebiyat Kulübü, Endüstri Mühendisliği Kulübü, Ahlaki Değerler Kulübü, Fotoğraf Kulübü, Kayak ve Snowboard Kulübü, Matematik Kulübü, Mizah Kulübü, Motor Sporları Kulübü, Münazara Kulübü, Müzik Kulübü, Radyo kulübü, Resim Kulübü, Satranç Kulübü, Turizm Kulübü, Uluslar arası İlişkiler Kulübü, IEEE Öğrenci Kolu olarak sıralanabilir.

Üniversite’nin Spor Faaliyetleri Koordinatörlüğü çeşitli spor faaliyetleri düzenlemektedir. Koordinatörlük tarafından kurulan üniversite takımları, 14 farklı spor alanında profesyonel çalıştırıcılar yönetiminde Türkiye ve yurt dışında turnuvalara katılmaktadırlar. Ayrıca, iki adet jimnastik salonu, kapalı yüzme havuzu, form tutma merkezi, masa tenisi odaları ve açık hava sporları alanları da bulunmaktadır.

Türk öğrenciler gibi yabancı uyruklu öğrenciler de yurtlarda yerleşme olanağı bulabilirler. Üniversite çevresinde öğrenciler tarafından rağbet gören kiralık daire ve odalar da ayrıca bulunmaktadır. Ortalama geçim standartları 400-500 $ civarında bulunmaktadır.